Навчання – це як сходинки, якими дитина підіймається поступово. Рівень, якій засвоюють дошкільнята, сприймається малюками як цікава гра. Ви можете тренувати свій мозок разом з дитиною. Насправді це корисно й дорослим, а малюку робити щось разом з вами буде ще цікавіше.
- Перший крок – для самих маленьких. Освоюємо абакус разом. Коли ваша дитина вперше бачить кубики, щоб зрозуміти, що з них можна побудувати, вона пробує. Так і тут – рухаємо кісточки разом, розбираємося, як з ними рахувати. Все дуже наочно, а тому й навчання простої арифметики дається усім. Нагадуємо, що це ще й розвиває дрібну моторику, що дуже корисно.
- Другий крок. Розвиваємо уяву. Дитина вже звикла до абакуса. Запропонуйте рахувати, уявляючи його в голові. При цьому на початкових етапах є сенс запропонувати ще й рухати пальчиками, уявляючи, що насправді перекидаються кісточки. Потім ці рухи вже стають зайвими.
- Третій крок. Рахуємо в розумі й одночасно займаємося іншими справами. Діти співають, танцюють, малюють. І одночасно виконують завдання з ментальної арифметики, тобто вирішують арифметичні вправи в розумі.
А вже у школі завжди можна повернутися до абакуса, щоб навчити дитину складних речей, наприклад, працювати з дробами або знаходити квадратний корінь. Це допоможе зрозуміти ці доволі складні для школярів дії і навіть навчитися їх теж рахувати «в голові».