Вивчення англійської у ранньому віці допомагає дітям природно сприймати іноземну мову, покращує їхню вимову та готує до подальшого мовного розвитку. А починається англійська для дітей дошкільного віку завжди з вивчання мови на слух. Малюки найкраще засвоюють щось нове через гру. А в вивченні мови ще дуже допомагають пісні, казки, мультфільми та щоденне занурення у мову в побуті.
Чим корисна англійська мова для дітей 3 - 4 років?
У ранньому віці дитячий мозок дуже гнучкий і швидко адаптується до нової інформації. Діти можуть легко вловлювати інтонацію, ритм та правильну вимову слів, навіть якщо не розуміють їхнього значення.
Навчання англійської на слух:
- Покращує фонетичне сприйняття та правильну вимову.
- Допомагає засвоювати нові слова без зусиль.
- Готує до легшого навчання читання та письма в майбутньому.
- Стимулює когнітивний розвиток і тренує пам’ять.
Але батькам необхідно постійно займатися з малюком, і робити це треба в ігровому форматі. Ні в якому разі не перевантажуйте малюка – занять по 10-15 хвилин на день в цьому віці більш ніж достатньо. Не сваріть дитину, якщо щось не виходить. Малюку повинно бути цікаво та весело, інакше він відмовиться вчитися зовсім.
Окрема важлива порада. У віці 3-4 років діти часто плутаються та використовують слова неправильно, у тому числі англійські при спілкуванні українською та навпаки. Звісно, є сенс обережно виправляти дитину. Але не робіть з цього проблеми. Поступово малюк в усьому розбереться.
А тепер переходимо до конкретних порад.
Створіть мовне середовище
Чим більше дитина чує будь-яку мову, тим природніше вона її сприймає. Важливо не змушувати вчити, а ненав’язливо включати мову в повсякденне життя.
Що можна для цього зробити:
- Увімкніть англомовні пісеньки та віршики. Почніть з коротких і ритмічних, таких як «Twinkle, Twinkle, Little Star», «The Wheels on the Bus» або «Old MacDonald Had a Farm».
- Використовуйте англомовні мультфільми. Для малюків підходять «Peppa Pig», «Bluey» або «Dora the Explorer». В них дуже прості речення, слова та чітка вимова.
- Спілкуйтеся англійською у звичних ситуаціях. Наприклад, замість «Дай мені ложку» скажіть «Give me a spoon, please».
- Повторюйте однакові речення та прості команди. Малюки швидко засвоюють мову, якщо чують її багато разів у знайомих контекстах. Говоріть простими фразами: «Good morning!», «Let's go!», «It's bedtime!».
- Повторюйте одні й ті самі слова в різних ситуаціях. Наприклад, «apple», коли їсте яблуко, малюєте його або граєте в магазин.
- Співайте та розповідайте вірші разом. Пісеньки та римівки дуже гарно допомагають запам’ятовувати нові слова через ритм та музику.
Найкраще навчання малюка – це гра
Англійська мова для дітей 3 4 років – це не так складно, як ви могли подумати. Ігри можуть бути дуже різними, головне, використовувати в них англійську мову. По більшості в іграх є сенс закріплювати вже знайому слова та фрази, які малюк засвоїв з мультиків, казок або живого спілкування.
Ось деякі приклади таких ігор:
- Хованки з предметами. Ховайте іграшки та просіть дитину знайти їх. В процесі використовуйте спочатку просто назви іграшок, щоб дитина запам’ятовувала їх. Потім можна ускладнити. Питайте дитину «Where is the teddy bear?» – і просіть відповідати «Here it is!» і так далі.
- Назви тварину. Показуйте зображення тварин і просіть дитину повторювати їхні назви англійською. Так само можна вивчати назви одягу, побутових предметів, посуду, продуктів тощо.
- Грайте в «Simon says» (гра для малюків по типу «роби, як я», але англійською мовою). Кажіть: «Touch your nose», «Clap your hands» і показуйте відповідні рухи.
Книжки, мультфільми, невеличкі відео: англійська на слух
Зараз є дуже багато цікавих та корисних матеріалів, в яких вивчається англійська для дітей онлайн. Це можуть бути відео роки для малюків, мультфільми, пісеньки з веселими відео кліпами, під які діти з задоволенням танцюють та підспівують.
Також дуже корисно читати дітям прості невеличкі казки англійською. За потреби, наприклад, якщо ви сумніваєтесь у своїй вимові, можна знайти багато таких аудіокнижок онлайн. Якщо ви самостійно читаєте книжку дитині, додавайте жести, інтонацію та показуйте зображення, щоб малюку було цікавіше.